Inerciāli stabilizēta optiskā sistēma OGD-30

Inerciāli stabilizētā optiskā sistēma «OGD-30’’ speciāli izstrādāta izmantošanai no BPLA. Tās priekšrocība: četri kompaktā korpusā iebūvēti moduļi (termovizors, krāsu kamera, lāzera tālmērs, inerciāls modulis), viegls un izturīgs korpuss, aktīva stabilizācija gar divām asīm, attāluma līdz mērķim noteikšana.Inerciāli stabilizēta divasu piekare OGD-30 nodrošina jaunu stabilizācijas līmeni pateicoties specializētiem platjoslas momenta devējiem, nodrošina augstu stabilizācijas līmeni pateicoties vadošo ražotāju jaunākajām inerciālajām mērierīcēm un moderniem programmēšanas algoritmiem.

Trīsdimensiju inerciālā sistēma, kas uzstādīta tieši uz optiskās iekārtas, ļauj realizēt tādas paplašinātas funkcijas kā digitālās vadības uzlabošana, atrodas ierīces korpusa iekšpusē.

OGD-30 aprīkots ar elektroniskās stabilizācijas sistēmu, kura ļauj kompensēt kameras kustību. Jaudīgs skaitļotājs un programmatūra kompleksā veido sistēmu, ar kuras palīdzību tiek nodrošināts pastāvīgs automātisks videotrekings pār operatora izdalītajiem objektiem. Videoprocesors nodrošina mērķa pavadīšanas funkciju un spēj apstādāt videosignālus, kas nāk vienlaicīgi no termovizora un krāsu kameras.


 

Pavadījuma režīmā mērķis tiek izcelts ar rāmīti monitora ekrānā. Lietotājs var izvēlēties vienu no vairākiem mērķiem, kurus norāda pavadījuma ierīce.

Galveno raksturlīkņu tabula


televīzijas modulis

Izšķirtspēja,

1920 х 1080 pikseļi

Attēla devējs (tips CMOS)

1/3

Aizsargstikls

Kvarcs ar aizsarguzsmidzinājumu

Objektīvs

f=4.3 mm (wide) to 130.0 mm (tele), F1.6 to F4.7

Optiskais palielinājums

300x (30x optiskais palielinājums/10x digitālais)

Kameras jutīgums, no

0,5 Lk

Fokusēšanas sistēma

Automātiskā /Manuālā

termovīzijas modulis

Infrasarkanā kamera ar augstu izšķirtspēju

Sistēmas tips

Neatdzesējams

Aizsargstikls

Monokristāliskais germānijs ar DLC pārklājumu

Objektīva tips

60mm F 1/1.25

Sensora tips

Infrasarkanais attēla termopārveidotājs, 640 x 512 VOx Microbolometer

Pikseļa izmērs

25 μm

Spektra diapazons

7.5 – 13.5 μm

Inversija un attēla atgriešanās

2х и 4х digitālais palielinājums

Lāzera tālmērs

Mērāmā distance

2800/1500 m , ±1 m (reflective/non-reflective)

Žiro stabilizēta piekare

Stabilizācija

2 inerciāli stabilizētas asis

Filmēšanas virziena noturēšana noteiktām koordinātēm

Mērķa notveršana un pavadīšana

Video pavadījuma režīmi

Korelācijas, Centroīds, Kadra noturēšana

Mērķa min. izmērs

8х8 pikseļi

Sekošanas logs

Dinamiski maināms

Aspekta attiecība

līdz 1:6 visos virzienos

Mērķa maks. ātrums

32 pikseļi/ 50 Hz

Pavadījuma precizitāte

1/10 pikseļi

Kadra noturēšanas min. raksturīgais kontrasts

12,5 pelēka gradācija: 4,9%

Raksturīgo kadra noturēšanas punktu min.skaits

5

Vizēšanas kļūdas korekcijas maks.biežums

60 Hz

Masa

3 kgAutopavadījums:
  • Sistēma apstrādā izraudzīto video ieeju interesējošo objektu noteikšanai vai novērošanai
  • Jaunākie informācijas apstrādes algoritmi
  • Attēlu elektroniskā stabilizācija
  • Kvalitatīvas grafisko datu pārklājuma funkcijas
  • Sistēma garantē darba drošību un minimālu aiztures laiku pildot svarīgākos uzdevumus.
Autopavadījuma funkcijai ir 2 režīmi: mērķa atklāšanas režīms un sekošanas režīms

Mērķa atklāšanas režīms

Šajā režīmā sistēma automātiski nosaka un iesaka mērķa ieiešanu vai mērķa atrašanu video attēla zonā.

Atrašanas logs ar dažādām pozīcijām un izmēriem tiek izmantots atrašanas algoritma darba jomas noteikšanai. Pozīcija un izmērs tiek kontrolēts ar komandu palīdzību.

Atrašanas režīms tiek iestatīts kontrastainu mērķu noteikšanai, kuri atrodas atrašanas loga centrā. Atrašanas režīms tiek izmantots kā meklēšanas fāze izraudzītajam sekošanas algoritmam. Kad mērķis ir atrasts, var sākt automātiski sekot šim mērķim, raidot sekošanas komandu.

Sekošanas režīms

Sistēma ievada sekošanas režīmu pēc sekošanas komandas pieņemšanas atrašanas režīma darba laikā. Algoritmam atrašanas režīmā jābūt funkcionējošam mērķim, lai uzstādītu sekošanas loga izmēru un pozīciju.

Sekošanas logs ar dažādām pozīcijām un izmēriem tiek izmantots interesējošās teritorijas (mērķa) noteikšanai video attēla robežās. Maksimālais un minimālais izmērs ir atkarīgs no izraudzītā sekošanas algoritma.

Sekošanas režīmā sistēma automātiski seko objektiem, kuri atrodas sekošanas logā. Sekošanas loga pozīcija un izmērs tiek automātiski kontrolēti tādā veidā, lai interesējošais objekts paliktu sekošanas loga iekšpusē.

Elektroniskā stabilizācija

Lai izslēgtu video svārstīšanos (horizontālo un vertikālo) un nodrošinātu lietotājam vizuālo komfortu, sistēma nodrošina elektroniskās stabilizācijas funkciju. Tās princips ir ienākošā attēla kustības izsekošana un attēla attēlošana bez kustības. Iespējams izmantot elektronisko stabilizāciju kopā ar automātisko sekošanas režīmu, ja ir izejošo datu mērķa pozīcijas kļūda.

Šis režīms ģenerē melnu rāmīti ap stabilizēto attēlu un var samazināt attēla izmēru. Integrators var iestatīt elektronisko filtru, lai izraudzītos attēla stabilizācijas stara platumu.

Attēls attēlā:

Sistēma nodrošina arī režīmu attēls attēlā. Šajā režīmā viens kanāls tiek sūtīts uz displeja izejas kanālu, un tajā pat laikā cits kanāls pārklājas kā logs ar video izvadītā attēla posmā. Izvadītā loga izmēru un pozīciju var daļēji iestatīt lietotājs. PiP loga izmērs iestatāms 1/6 vai 1/8 platuma no pilnā rāmīša izmēra. Jebkuru kanālu no trim video ieejām lietotājs var izraudzīties kā в PiP kanālu (televīzijas, infrasarkano un kursa kameru).

Sekošanas shēma

Sekošana sistēma aprīkota ar simbolu ģeneratoru, kurš ievieto grafikus un burtu un ciparu simbolus viena no video signālu izejām.

Lietderīgas slodzes vadības līdzekļi

Lietderīgas slodzes vadības panelis atrodas virszemes vadības stacijā (VVS) un ļauj lietderīgās slodzes operatoram pārlūkot un ierakstīt video informāciju, pārslēgties starp tās plūsmām.

Video plūsmas var tikt saglabātas turpmākai atveidošanai vai izplatīšanai.

Orientēšanās uzlabošanai displejā tiek izvadīta 2-D karte ar BLA stāvokli attiecīgajā brīdī un attēlu lietderīgās slodzes kameras pārskata zonā. Virkne BLS svarīgāko parametru tiek izvadīta reālā laika režīmā.